У Музеї війни відкрилася виставка «Українська ялинкова прикраса: від ХІХ століття до сьогодення».
Коли в Україні з’явилася традиція прикрашати ялинку? Якими були перші ялинкові іграшки? Чому з полиць магазинів і наших домашніх ялинок позникали прикраси з вати? Чи правда, що українцям забороняли святкувати Різдво? Музей війни та кураторка й дослідниця ялинкової прикраси Марина Лук’янова запрошують відкрити для себе історію найочікуванішого зимового свята та його невіддільного атрибута – ялинки.
Проєкт досліджує святковий, затишний, близький кожному із нас і водночас історичний феномен – ялинкову іграшку. Ви побачите, як впродовж десятиліть змінювалися її образи, матеріали й техніки виготовлення. Дізнаєтесь усі тонкощі виробництва перших скляних куль і ватних фігурок.
Виставка пропонує відкинути стереотип про ялинкову прикрасу як про типову декорацію, якою для нас її утвердила совєтська традиція святкування Нового року. Погляньмо на неї під незвичним кутом: як на самодостатній музейний об’єкт, який відображає звичаї українського святкового календаря й розвиток одного із напрямів промисловості України. В експозиції представлені рідкісні артефакти: перші ялинкові прикраси ХІХ ст., іграшки періоду Першої світової війни, паперові, фігурні скляні декорації, сучасні вироби з авторськими ручними розписами.
Також вас чекає інтерактивна фотозона, де кожен відвідувач може стати головним героєм виставки й частинкою історії українського Різдва!
Виставка працює за окремим квитком за графіком роботи Музею.